“Nic o mnie nie wiesz” to książka autorstwa E.G. Scott. Pod tym pseudonimem kryje się dwoje pisarzy, którzy od lat tworzą wspólnie różnego rodzaju formy pisarskie. E.G. Scott to Elizabeth Keenan i Greg Wands.

“Nic o mnie nie wiesz” to napisany w amerykańskim stylu thriller psychologiczny. Fabuła przeplata przeszłość i teraźniejszość, po to by pokazać czytelnikowi jakie punkty w życiorysie bohaterów przyprowadzili ich do życia jakie wiodą obecnie. Momentami zaskakujące i tworząc różne zwroty akcji, książka może zainteresować czytelnika swoją formą i przedstawioną opowieścią. Czyni to powieść tą w stylu: czytaj od początku do końca od razu, by dowiedzieć się jak się skończy jak najszybciej.

Każdy kto lubi thrillery na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Warto sięgnąć po tą debiutancką powieść pisarzy, których styl będzie się na pewno rozwijał w dobrym kierunku w następnych książkach. Na rynku jest również dostępna druga powieść autorów pt.: “Dlaczego właśnie ja”, która również należy do tego samego gatunku.

Skomplikowana historia małżeńska

Książka “Nic o mnie nie wiesz” to historia małżeństwa. Rebecca i Paul są małżeństwem od 20 lat. Kiedy przychodzi ich poznać na początkowych kartach powieści, okazuje się, że jest to zgodne małżeństwo o stabilnym statusie materialnym, a w kwestii kariery, każde z nich odnosi sukcesy, co sprawia, że ich życie jest niemalże idealne.

Jednak pomimo takie jest pierwsze wrażenie, to wchodząc głębiej w czytaną powieść okazuje się że za wieloma latami wspólnego życia kryją się niedopowiedzenia i kłamstwa z tym związane, które małżonkowie ukrywali przed sobą nawzajem. Wszystko okazuje się grą, udawaniem, ukrywaniem przed sobą wielu ważnych spraw. Konsekwencje lat kłamstw zaczynają się pojawiać, a coraz więcej ukrywanych tajemnic wychodzi na światło dzienne.

Sukcesy zawodowe zaczynają się zmieniać w porażki i małżonkowie z trudem radząc sobie z rzeczywistością, próbują te trudne emocje wyzwolić w jakiś sposób.

Uzależnienie bohaterki przeplata się z podejrzliwością skierowaną w stronę męża. I całkiem słusznie, bo okazuje się, że ma on romans z pewną kobietą. Prowadzi to do rozwinięcia się historii w podążającej w całkiem ciekawym kierunku, co nadaje jej trzymający w napięciu charakter, tak że nie łatwo jest się od książki oderwać.

Pomimo, że thrillery z wątkiem małżeńskim zdarzają się często na rynku wydawniczym, ten zaskakuje swoim zakończeniem, dlatego warto przeczytać do końca, by zaspokoić tą ciekawość.

Książka na jesienno-zimowy wieczór?

Każdy czytelnik oczywiście dokona swojego wyboru i jeśli ktoś lubi trzymające w napięciu thrillery w którym może się wydarzyć wszystko, a czasu ma aż zanadto, to ta książka zdecydowanie sprawi mu przyjemność. Thrillery zazwyczaj trzymają w napięciu więc na pewno i tutaj zdarzy się, kiedy czasem ciarki przejdą po plecach.

Książka to niezła lektura na jesienno-zimowe wieczory, którą zapewne przeczytasz z ciekawością bardzo szybko. Jednak „Nic o mnie nie wiesz” audiobook również będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy lubisz posłuchać czytanej książki, dzięki temu możesz poznać interpretację tekstu przez lektora. To może być ciekawym doświadczeniem dla fanów powieści, a przy okazji ze słuchawkami na uszach, możesz się zająć prasowaniem lub innymi domowymi obowiązkami. Słuchanie książki na pewno umili ci ten czas.

Dodaj komentarz