Facebook

Zajęcia na święta

Przez w Gru 23, 2015 w Mój czas wolny | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

święta 2Święta… Cudowny czas spotkań rodzinnych, odpoczynku, wspólnego ucztowania i … nudy. Kiedy standardowo wasz grafik każdego dnia jest wypełniony po brzegi i brakuje wam czasu na spotkania ze znajomymi a nagle trafiacie do innego wymiaru, w którym jest tylko jedzenie i rodzina, to jest to niemały szok, prawda?

święta 1Właśnie. Tak jest w każde święta. Owszem, można zająć się jedzeniem i oglądaniem po raz tysięczny Kevina ale czy aby na pewno tak chcecie spędzić kolejne święta? Jeśli wasza odpowiedź nie była twierdząca, to poniższe pomysły mogą się wam przydać 😉

  1. Nadrabianie zaległości książkowych – na pewno macie na swojej liście co najmniej kilka pozycji książkowych, które czekały na „lepsze czasy”. Święta to jeden z takich wyjątkowych momentów, w którym należy i powinno się nadrabiać takie zaległości.
  2. Porządkowanie zdjęć rodzinnych – nie wierzę, że w waszych rodzinnych domach wszystkie zdjęcia są pięknie uporządkowane w albumach. Na pewno znajdą się takie, które poupychane są po różnych kątach. W święta warto je stamtąd wyciągnąć i poukładać w kolejnym albumie.
  3. Spacery z rodziną – bardzo wskazane po świątecznym obżarstwie. Możecie wybrać się nawet na nieco dłuższą wyprawę do okolicznej miejscowości, w której znajdzie się jakaś przytulna kawiarnia i gdzie można też spokojnie pospacerować.
  4. Robótki ręczne – jeśli lubicie się trochę pobawić w rękodzieło to podczas Bożego Narodzenia jest na to czas. Szydełkowanie, robienie na drutach czy inne cuda – warto spędzić ten czas na czymś pożytecznym.
  5. Odwiedzanie dalszej rodziny – pewnie i u Was są ciocie i wujkowie, których bardzo rzadko odwiedzacie. Ruszcie się z domu z rodzicami i odwiedźcie dalszą rodzinę, choć na chwilę. Możecie dowiedzieć się dużo fajnych rzeczy słuchając opowieści ludzi kilka razy od was starszych.

źródła obrazków: www.telegraph.co.uk, weburbanist.com

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *