Facebook

Plany wyjazdowe na wiosnę

Przez w Mar 30, 2016 w Mój czas wolny, Moje hobby | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jako że nastała nam wiosna, to przyszedł też czas na zaplanowanie małych podróży. Chciałabym w najbliższych miesiącach ruszyć się trochę z domu, odwiedzić ulubione miejsca i znajomych. Wstępnie wybrałam kilka.

wyprawa 2Byłam tam dość dawno i stęskniłam się za zapachem kamienic przy rynku, uliczkami wyłożonymi kocimi łbami, ścieżką na wałach czy pysznościami od Sarzyńskiego. Wracam tam co pewien czas żeby napić się kawy, zjeść coś pysznego w ulubionej piekarni i pospacerować. Czasami Kazimierz jest strasznie zatłoczony ale zazwyczaj jednak jest tam całkiem przyjemnie i pusto.

wyprawa 4Park w Nałęczowie jest naprawdę bardzo urokliwy. Mnie ciągnie też do znajdującej się tam pijalni czekolady Wedla. Naprawdę pyszna sprawa. Od kilku lat w tym mieście funkcjonuje specyficzny hotel, który swoim gościom udostępnia domki na drzewie. Niesamowita sprawa. Może uda mi się zarezerwować taki domek choćby na jedną noc.

wyprawa 3Miasto trochę przeze mnie zapomniane w ostatnim czasie a szkoda bo zmieniło się naprawdę na plus. Odnowione zostały dawne mury miasta. Poszło na ten cel mnóstwo pieniędzy ale widok jest niesamowity, przynajmniej na zdjęciach w necie. Zamierzam odkryć to miasteczko na nowo sprawdzając przy okazji ofertę tamtejszych kawiarni.

wyprawa 1Doszły mnie słuchy, że to miasteczko bardzo fajnie się rozwinęło w ostatnim czasie. Do tego powstał jakiś duży park naukowy. Znajomi wspominali, że można tam znaleźć pyszne zapiekanki, lody i pieczywo. Do tego kuszące są urokliwe, wąskie uliczki i park. Może jednodniowy wypad i zwiedzanie tego miasteczka to dobry pomysł na wiosenny odpoczynek.

źródła obrazków: drivethenation.com, turniejmiast.zumi.pl, www.polskieszlaki.pl, turystyka.wp.pl, senior.watra-travel.pl

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *