Facebook

Jak pielęgnować skórę bardzo suchą i wrażliwą?

Przez w Sty 22, 2019 w Moja uroda | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Skóra sucha i wrażliwa wymaga od jej posiadaczek bardzo dużo uwagi oraz właściwej pielęgnacji każdego dnia. Dbanie o ten delikatny rodzaj skóry to przede wszystkim stosowanie właściwych kosmetyków (np. emulsji do ciała) oraz unikanie czynników szkodliwych (takich jak np. zbyt częste oczyszczanie lub stosowanie peelingów).

Charakterystyka skóry suchej

Sucha skóra jest łatwa w identyfikacji, gdyż ma szary odcień, a do tego po kąpieli robi się matowa i napięta. Ponadto, jest bardzo cienka, mogą przez nią prześwitywać naczynka krwionośne, często się łuszczy i swędzi. Niestety, skóra bardzo sucha i wrażliwa szybciej się starzeje i najczęściej pojawia się u osób, których organizm wytwarza mniej sebum. Właśnie dlatego jest ściągnięta i napięta – mniejsza ilość sebum sprawia, że skórze brakuje lipidów, które są odpowiedzialne za właściwy poziom nawilżenia oraz ochronę przed czynnikami szkodliwymi. W przypadku uszkodzenia płaszcza lipidowego naskórka, dochodzi do szybkiej utraty wilgoci.

Pielęgnacja skóry suchej – użyj emulsji do ciała!

Do pielęgnacji skóry suchej oraz wrażliwej potrzebujemy kosmetyków nawilżających i natłuszczających, które nawilżą i wspomogą odbudowę warstwy lipidowej oraz zapewnią jej ochronę. Produkty pielęgnacyjne trzeba dobierać właściwie do potrzeb tego typu skóry i pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Chodzi zarówno o kosmetyki do kąpieli, balsamy, żele do mycia twarzy, jak i o kremy. Warto sięgać po kosmetyki zawierające emolienty, czyli substancje odbudowujące płaszcz lipidowy skóry, takie jak Emolium https://www.emolium.pl/. Żele i płyny do kąpieli powinny mieć łagodne działanie, aby dodatkowo nie podrażniać skóry. Doskonałym wyborem będzie Emolium emulsja do ciała, która już w trakcie kąpieli zapewni nie tylko doskonałe oczyszczenie, ale i zadba nawilżenie skóry. Ważne jest, by po każdej kąpieli czy prysznicu delikatnie osuszyć ciało i wetrzeć w nie nawilżający i ochronny balsam.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *