Facebook

Najpopularniejsza metoda depilacji – golenie

Przez w Lip 1, 2018 w Moja uroda | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Depilacja to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jakie wykonują nie tylko kobiety ale i mężczyźni. Obecnie depilowanie jest dla nas tak oczywiste jak mycie twarzy czy zębów. Depilowali się już starożytni Egipcjanie, a następnie Grecy i Rzymianie. Moda na depilację minęła w średniowieczu i powróciła dopiero na początku ubiegłego stulecia. Najstarsza i nadal najczęściej stosowaną metodą depilowania ciała jest golenie.

Golenie – zalety i wady

 

Jak już wyżej wspomniałam golenie jest najpopularniejszą metodą depilacji, jest też bardzo skuteczne, gdyż za jednym pociągnięciem maszynki znikają niechciane włoski. Kolejną zaletą golenia jest fakt, że jest to bardzo szybka i bezbolesna metoda. Ponadto golnie pozwala pozbyć się nawet bardzo krótkich włosków. Niestety ten sposób depilacja ma też wadę, niestety jest to na mniej trwała metoda. Nawet najlepsze maszynki nie są w stanie usunąć włosków wraz z cebulkami, dlatego latem aby cieszyć się idealnie gładkimi nogami musimy je golić bardzo często. Odrastające włoski mogą kłuć i powodować swędzenie.

Jak golić ciało?

Naszego ciała nigdy nie można golić na sucho, gdyż powoduje to podrażnienia, czerwone krostki i ranki. W przypadku bardzo wrażliwej skóry, trzeba unikać golenia pod włos chociaż to właśnie w ten sposób należy pozbywać się owłosienia. Do golenia należy używać czystych maszynek zgodnie z zaleceniami producenta. Warto wybierać maszynki z kilkoma ostrzami i zawierającymi pasek nawilżający i łagodzący podrażnienia, a także specjalne preparaty np. pianki lub żele, które ułatwiają poślizg, ochraniają skórę, a także zmiękczają twarde owłosienie. Do golenia można również używać specjalnych golarek elektrycznych, do stosowania na sucho, niektóre modele takich golarek można z powodzeniem używać pod prysznicem. Ważne aby po zakończeniu zabiegu użyć balsamu nawilżającego i odżywczego. W drogeriach dostępne są też balsamy spowalniające odrastanie włosków po depilacji.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *