Facebook

Kaszel w nocy – jakie są jego przyczyny?

Przez w Cze 18, 2018 w Moja uroda | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kaszel w nocy bywa niezwykle uporczywy, utrudnia spokojny sen i co za tym idzie prawidłową regenerację organizmu. Do najczęstszych przyczyn kaszlu w nocy zaliczyć możemy choroby układu oddechowego takie jak np. astma, zapalenie krtani lub tchawicy, zapalenie oskrzeli a nawet zwykłe przeziębienie i grypę. Niekiedy przyczyną kaszlu w nocy może być wywołany refluksem żołądkowym lub chorobami serca.

Kaszel u dziecka w nocy – co go wywołuje?

Kaszel u dziecka w nocy budzi bardzo duże zaniepokojenie jego rodziców. Dlatego nocny kaszel u dziecka trzeba obserwować ze szczególną dokładnością, gdyż nie zawsze oznacza on zwykłą infekcję. Suchy tak zwany szczekający kaszel, czyli kaszel krtaniowym jest objawem podgłośniowego zapalenia krtani. Ta choroba dotyka najczęściej małych dzieci i wywoływana jest przez wirusy. Szczekający kaszel pojawia się po około 2-3 godzinach od zaśnięcia. Następnie kaszel nasila się i pojawia się świst krtaniowy i pojawiają się duszności. Taki duszący kaszel może zagrażać nawet życiu dziecka, gdyż zwężone na wysokości krtani drogi oddechowe utrudniają oddychanie. Jednak kaszel u dziecka w nocy jest najczęściej wywołany infekcją górnych dróg oddechowych. W tym przypadku trzeba rozpoznać z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia, czy jest to kaszel suchy, czy też mokry. Dzięki temu możemy podać odpowiedni syrop, który złagodzi objawy i umożliwi spokojny sen i tak ważną podczas choroby regenerację organizmu. Szczegółowe informacje dotyczące leczenia różnego rodzaju kaszlu znajdziemy na: https://wylecz.to/pl/choroby/uklad-oddechowy/suchy-kaszel-w-nocy-jakie-sa-przyczyny-nocnego-kaszlu.html#close.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *